Cannes’da büyük buluşma! Türkiye gücünü ‘İstanbul Çadırı’yla gösterecek

Cannes’da büyük buluşma! Türkiye gücünü ‘İstanbul Çadırı’yla gösterecek

60
0
PAYLAŞ

Cannes'da büyük buluşma!  Türkiye gücünü 'İstanbul Çadırı' ile gösterecek

Türkiye, pandemi sonrası Cannes’da yapılacak emlak toplantısı MIPIM 2022’ye güçlü bir şekilde dönecek. Fuarın en görünür alanlarından birinde yer alacak olan İstanbul Çadırı’nda Türkiye’nin dev projeleri sergilenecek.

Dünyanın en prestijli gayrimenkul sektörü buluşması MIPIM, 15-18 Mart 2022 tarihleri ​​arasında Fransa’nın Cannes kentinde yapılacak. Türkiye, pandemi sonrası dev organizasyona güçlü bir dönüş yapmaya hazırlanıyor. Alkaş’ın Türkiye resmi temsilcisi olduğu MIPIM 2022, bu yıl GYODER öncülüğünde, bu yıl ise ‘İstanbul Çadırı’ kurulacak.

EN GÖRÜNÜR ALANDA

‘İstanbul Çadırı’ detaylarının paylaşıldığı lansmanda konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Türk gayrimenkul ve inşaat sektörü salgın döneminde gösterdiği üstün performansla gücünü bir kez daha gösterdi” dedi. GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kalyoncu, Türkiye’nin dünya çapında ilham veren projelerinin tanıtılacağı GYODER İstanbul Çadırının MIPIM 2022’de en görünür ve etkili alanlardan birinde yerini alacağını vurguladı. Kalyoncu, “Paneller gerçekleştireceğiz. fuar boyunca 4T olarak tanımladığımız ana vizyonumuz çerçevesinde tasarım, teknoloji, toplum ve doğa üzerine Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, bu etkinlikte pandemi sonrası sektörün nasıl şekilleneceği ve Türk gayrimenkul sektörünün bu sürece nasıl uyum sağlayacağının tartışıldığını kaydetti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ ARTACAK

İklim değişikliği ile mücadeleyi bir kalkınma sorunu olarak nitelendiren Bakan Kurum, “Paris İklim Anlaşması çevresinde 3 milyar 150 milyon dolarlık finansman anlaşması imzaladık. Enerji, tarım, ulaşım, inşaat sektörlerine uzun vadeli finansman desteği sağlayacağız. , çevre ve şehircilik, akıllı şehir teknolojileri gibi projeleri bir an önce geliştirmeniz için çağrımızdır.” Vatandaşlara müjde veren Kurum, “Bugün 110 milyar liralık yatırım bedeli ile 330 bin dönüşüm ve sosyal konut inşaatına devam ediyoruz. Kentsel dönüşümü hızlandırmak için verdiğimiz ve 200 bin liraya çıkardığımız faizli kentsel dönüşüm kredilerimizi artıracağız.”

26 BİN KİŞİ ZİYARET EDECEK

Günde 1 milyonu aşkın kartvizit değişiminin gerçekleştirildiği MIPIM Fuarı’nda yabancı katılımcılara Türkiye’deki yatırım potansiyeli ve fırsatlar anlatılıyor. MIPIM 2019’da 90 olan katılımcı ülke sayısı 100’e yükseldi. MIPIM’i 2022’de 26.000’den fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Pandemi nedeniyle MIPIM 2020’de yapılamadı.


  • Emlak
  • kentsel dönüşüm
  • murat kurumu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK