BDDK’dan krediler için talimat! Tüm bankalara gönderildi

BDDK’dan krediler için talimat! Tüm bankalara gönderildi

65
0
PAYLAŞ

BDDK'dan kredi talimatı!  Tüm bankalara gönderildi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, bireysel veya kurumsal müşterilere Türk Lirası cinsinden açılan kredilerin amacına aykırı işlemlere konu olmaması için gerekli kontrollerin yapılması talimatını vererek, bu kapsamdaki soruşturmaların devam ettiğini ve gerekli işlemlerin yapılacağını bildirdi. tespit edilenlere karşı alınır.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, bireysel ve kurumsal müşterilere Türk lirası cinsinden kullandırılan kredilerin amacına aykırı işlemlere konu olmaması için gerekli kontrollerin azami düzeyde kurulması gerektiği konusunda uyardı.

BDDK’dan yapılan açıklamada, kurumun, bireysel veya tüzel müşterilere Türk lirası olarak kullandırılan kredilerin tabi olmaması için Kurumun gözetim ve denetimi altındaki kuruluşlara gerekli kontrolleri azami düzeyde kurma talimatı verdiği bildirildi. amacına aykırı işlemlerde bulunmak.

Açıklamada, söz konusu talimat kapsamında gerekli inceleme ve değerlendirmelerin devam ettiği, tespit edilen ihlallerle ilgili gerekli idari işlemlerin yapıldığı belirtildi.


  • BDDK son dakika
  • bankalara talimat
  • Türk Lirası
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK