457 milyon TL yatırım 1557 kişiye istihdam

457 milyon TL yatırım 1557 kişiye istihdam

74
0
PAYLAŞ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Amasya’nın Merzifon İlçesi’nde bulunan organize sanayi (OSB) 20 fabrikanın açılışını yaptı. Toplu Konut Töninden Konuşan Varank, 2019 Yılında Temelini Attıkları Ve Medikal Beyaz Eşyaya, Tarım Aletlerinden Hazır Giyime Toplamda 457 Milyon Liralık Yatırım Tutarına Sahip Fabraların 1557 İşçiye Ekmek Kapısı Olacağını Söledi. Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu konulan Milli Teknoloji Hamlesi’yle kalkınmayı hedeflediklerini belirten Varank, şunları söyledi:

BÖLGESEL KALKINMA

“Refahı yurdumuzun tüm satathına yaymanın tartışmasını geliştirmesi. İşte bu hedef sadece İstanbul’un, Ankara’nın, Kocaeli’nin, Bursa’nın veya İzmir’in başarılarıyla övünmemiz. bunu hep birlikte başaracağız. Varank, Kalkınma Ajansı ile Orta Karadeniz’de 13 tarımdan sanayi turizme, altyapısından enerjiye kadar uzanan 292 projeye 52,5 milyon lira destek sağladıklarını kaydetti.

SANAYİCİYE ÇAĞRI

Bakan Mustafa Mustafa, şöyle konuştu:… “Ar-Ge’yi ve İNOVASYONunuzun en temel alımını biz girişimcilerimizi, sanayicimizi her zaman cesaretlendiriyoruz Amasya sanayici Ar-Ge göz önüne alındığında uygun her tabanca, ‘süreçlerinde İş, ürünlerde, pazarlamada nasıl yenilik yapılması gerekiyor ?’ diye düşünür.”

DÜNYA DURMA NOKTASINDAYKEN BİZ AÇILIŞTAN AÇILIŞA KOŞUYORUZ

Varank, “Ulaştırmadan TARIMA, sağlıktan gıdaya, çevredenye tüm Türkiye’nin ve Amasya’nın kalkınması için canımızı taktığımızı söylemek” dedi. Türkiye’nin gözünden çizilen ülkenin araştırma raporundaki tek kişi şu şekilde devam ediyor: “Cumhurnımız bu için dertlidir, hakkında dertte olan dünyanın arenasındaki ülke hakkında tek hakkındadır.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK