Ege’de nefes kesen tatbikat… Türkiye, ABD ve İtalya deniz kuvvetleri katılıyor

Ege’de nefes kesen tatbikat… Türkiye, ABD ve İtalya deniz kuvvetleri katılıyor

95
0
PAYLAŞ

Ege'de nefes kesen tatbikat... Türkiye, ABD ve İtalya deniz kuvvetleri katıldı

Kurtaran 2021 Denizaltı Arama Kurtarma Tatbikatı Marmaris’te devam ediyor. Türk ve İtalyan Deniz Kuvvetleri envanterindeki kalemlerin de yer aldığı tatbikata İspanya, Yunanistan, ABD ve Kanada’dan askeri personel de katılıyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen Dinamik Hükümdar/Kurtaran 2021 Denizaltı Arama Kurtarma Tatbikatı Marmaris’te devam ediyor.

AA’nın haberine göre, Aksaz Deniz Üssü toplantı salonunda düzenlenen Seçkin Gözlemciler Günü Brifingi’nde Kuzey Deniz Saha Komutanı Tuğamiral İbrahim Özdem Koçer, NATO Müttefik Deniz Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Tuğamiral Francesco Milazzo ve Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral İbrahim Kurtuluş Sevinç, olayla ilgili bilgi verdi. yerli ve yabancı gazetecilere tatbikat

Marmaris Aksaz bölgesinde düzenlenen tatbikata Türk ve İtalyan Deniz Kuvvetleri envanterindeki deniz unsurları ile İspanya, Yunanistan, ABD ve Kanada’dan askeri personel katılıyor.

Burada konuşan Deniz Albay Özgür Kenan Tansoy, tatbikatın NATO Müttefik Denizaltı Komutanlığı tarafından planlandığını söyledi.

Bu yıl Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliğinde düzenlenen 11. tatbikatın Marmaris Aksaz bölgesinde 3 yılda bir gerçekleştirilen denizaltı kurtarma tatbikatı olduğunu kaydeden Tansoy, tatbikat sırasında denizde batan üç denizaltıya kurtarma gemilerinin müdahale edeceğini belirtti. üç farklı alan.

Tansoy şu ifadeleri kullandı:

Tatbikatın amacı, NATO üyesi ülkelerin envanterlerindeki kurtarma unsurlarını birbirleriyle entegre bir şekilde kullanmak, çok uluslu bir kurtarma harekâtında kurtarmak, kurtarma unsurlarının en hızlı şekilde kaza mahalline nakledilmesini sağlamaktır. konuşlu oldukları ülkelerden hava ve deniz yoluyla, NATO üyesi olmayan ülkelerle işbirliği yapmak Denizaltıdan personel kurtarma alanında olası bir ortak kurtarma faaliyeti için işbirliği ve birlikte çalışabilirlik yöntemlerinin test edilmesi ve geliştirilmesi.

Denizaltı tahliye ve kurtarma operasyonlarında ortaya çıkabilecek toplu yaralanma senaryolarına göre tıbbi tedavi ve müdahale konusunda da eğitim alacaklarını kaydeden Koçer, şu bilgileri verdi:

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait Fırkateyn, karargâh gemisi olarak tank çıkarma gemisi, denizaltı kurtarma gemisi, kurtarma ve çekme gemisi, 2 Tuzla sınıfı karakol gemisi, mayın avlama gemisi, 2 denizaltı, deniz devriye uçağı, 2 helikopter, paraşüt arama kurtarma ekibi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından denizaltı tahliyesi ve kurtarma yardım ekibi katılıyor Kara Kuvvetleri Komutanlığından Couger ambulans helikopteri, Hava Kuvvetleri Komutanlığından bir nakliye uçağı, Sahil Güvenlik Komutanlığından 2 sahil güvenlik botu Tatbikatın asıl aşaması 14 Eylül’de Aksaz’dan asker ve gemilerin hareketine başlandı. Tatbikat sırasında yüzeye çıkma kabiliyetini kaybeden denizaltı referans alınarak kurtarma çalışmaları yapılıyor.”

Bu kapsamda çalışmaların devam ettiğini ifade eden Koçer, “Hayatta kalanları paraşüt ekibiyle denizden toplamak ve ilk müdahalelerini gerçekleştirmek, hayatta kalanların triyaj, tedavi ve tıbbi tahliyesi için gerekli tıbbi desteği sağlamak, su yüzeyine çıkma kabiliyetini kaybeden denizaltıya hayati ihtiyaçlarını karşılamak üzere acil hayatta kalma hizmeti vermek Destek paketlerinin teslim edilmesi, su yüzüne çıkma kabiliyetini kaybeden denizaltının dışarıdan havalandırılması için faaliyetler yürütülmektedir. atmosferin iyileştirilmesi, yüzeye çıkma kabiliyetini kaybeden denizaltıda mahsur kalan personeli kurtarma çanı ile kurtaracak.

Tatbikatın seçkin gözlemci gününde olduğunu kaydeden Koçer, kurtarma eğitiminin NATO ve NATO üyesi olmayan ülkelerden personelin katılımıyla verileceğini de belirtti.


  • delmek
  • İtalya
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK