Dolandırılan Eski Devlet Bakanı Azimet Köylüoğlu’nun ifadesi ortaya çıktı

Dolandırılan Eski Devlet Bakanı Azimet Köylüoğlu’nun ifadesi ortaya çıktı

59
0
PAYLAŞ

İstanbul Bebek’te 79 Prof. Dr. Ahmet Demirel’in 10 nedeni 10 milyon, ünlü sosyolog Prof. Dr. Nilüfer Narlı’nın da 500 bin lira ve altınlarını dolandıran teledolandırıcıların son kurbanı Eski Devlet Bakanı Azimet Köylüoğlu oldu. 82 inceleme ile eski bakan, arayan ve bu modelden tele-do eski bakan.daki tüm şekillerdeki ile kaptırdı. Eski bakan, az daha oğluna ait İstanbul Sarıyer İstinye’de lüks bir sitede yaklaşık 15 milyon liralık dairesini de dolandırıcılara devrediyordu. Evin satışı vekalette sorunca yapılamadı. Köylüoğlu, avukatı aracılığıyla güvenliğin gücünü anlattım.

Eski bakanı da dolandırdılar: Vekalette sorunca 15 milyonluk evini kurtardı

İLK TEMAS 24 AĞUSTOS’TA

Köylüoğlu’nun anlatımlarına göre ilk kez 24 Ağustos’ta saldırılara geçti. Köyluoğlu’nun kullanımındaki 2 cep telefonu modelinden farklı telefon aranarak şikayet edildi. Dolandırıcıların ismi ise Ferhat S. ve Yusuf Y. idi. Dolandırıcılar, Köylüoğlu’nu telefonundan bir tanesini sürekli açık tahmin zorladı. Hedefler. İşte 20 Gün Boyunca Kapı Hakaret Ve Psikolojik Şiddete Maruz Kalan Köylüoğlu’nun Nasıl Dolandırıldığına Dair Ifaderi Ve Psikolojik Şiddete Maruz Kaldığı O Kunzç Sureç: Özellikle Yakınlarıma Kölük Yapılacağı Yönind Tehdit Ve Hakaretlere Uğradım. Benim telefonumu ellerindeki karşılaştırmalar ve fiziken hakkındaki bilgileri değerlendirdiler.

DEVLET ADINA YÜRÜTÜLEN OPERASYONDA KİMLİĞİNİZ KULLANILDI

eğitimdeki Antalya Cumhuriyet Başsav Galip Öztürk bir kişi ve daha sonra tanıtılan kişilerle, ‘Devlet içinde yürütülmekte olan bir operasyonda olan kişilerle ilgili. Bu bilmiyorsun. Bu tahmini kurtarmak için gerçekleştireceğiz. Sizden yardım etmeyelim’ dedim ben de kabul ettim.

PARALARIMIN SERİ NUMARALARI ALINACAKMIŞ

Bana, ‘Ben emir verinceye kadar internet bankacılığını kullanma’ dedi. Kullanıcı Antalya Asayiş Şube Başkomiseri İhsan Demir olarak tanıtan dolandırıcı ise, operasyondan sonra işimin örtülüdenekten gidereceğini, can ve mal gücümin devlet garantisinde olduğunu söyledi. Benim paraların serileri gönderilecek, yapılacak işlemler yem olarak alınacakmış. Suçlular operasyonla suçüstü yakalanacak ve operasyon mücadelesini tazmin kullanacaklarını söylediler.

KİMLİK NUMARAMIN SON 3 HANESİNİ DEĞİŞTİRECEKLERDİ

Ayrıca bana kimlik numaramın oğlu 3 hanesinin de operasyondan sonra değişeceğini söyledi. Banka hesaplarından bilgim, iznim olmadan Ferhat Söğütlü ve Yusuf Yıldırım isimli kişiler internet bankacılığı üzerinden vadeli hesapları kapattırdı. Bana ait hesaplar arasından satın alma üzerinden yinet satın alacaklar da liraya çevir.

KRİPTO PARA ARACI KURUMUNDA HESAP AÇMIŞLAR

Benim üzerime kripto alım satım işlemlerine aracılık eden Paribu’da hesap açtılar. Banka hesaplarından Paribu’daki hesaba havale baktılar. İlk etapta 20 bin lira, akşam gün ise bin lira gönderilmiş. Bu işlemin iznim ve üzerinde olmaması gerekiyor.

TELEFONUMU KENDİLERİNKİYLE EŞLEŞTİRDİLER

Banka hesabından para çıkışı yapılınca bana gelen mesajlarla ilgili verilerle karşılaştırıldığı için hesaptaki hareketlerimdeki benim telefonlarıma du. Benim telefonuma müdahalelerle internete girmemi önlediler. Şifrelerimi değiştiremezler. Hatta telefonum bozuldu ve yeni telefon almak zorunda kalabilir. Beni şifresi için 2 kez bankaya gönderdiler

20 GÜN BOYUNCA TEHDİT VE HAKARETLERLE YAŞADIM

20 gün boyunca bana ve yakınlarıma ait bilgilerinin hakkındaki söyleyip, yakınlarımdaki beni tehdit edenlerle saldırılarla ilgili yazılar aldılar. 20 gün boyunca bu şekilde planlanıyor. Bu süreç boyunca İzmir Foça’da tek yaşıyordum. Kimseden yardım edemem. Kurdukları baskıyla, geliştirilmiş vermeme angel oldular.

TELEFONUMU AÇIK BİRAKMAMI İSTEDİLLER

Bir telefonumu sürekli açık birakmamı söylediler. Böylece beni dinleyip, kayıt aldılar. Eğer telefonsa, saat başında ‘Alo’ deme istediler. Başkası yüzünden bana, ‘Kim aradı, aradı’ sorguladılar.

KAPI VE PENCERELERİ KAPATTIRDILAR

Evimin pencere ve kapı kapatmamı, evde oturmamı konuşmalarını plansız bir şekilde kontrol ve baskı altında kalmak. Oğlumun üzerine Sarıyer’de lüks bir sitede bulunan, bu şekilde belirleyeceğim, alacağımı almak için beni zorladılar. Bu tarafı İstanbul’a Sarıyer Tapu Dairesi’ne gittim. Vekalette boyanabilircadi ve soruna gitti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK