Diyanet İşleri Başkanlığı personel alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alacak

76
0
PAYLAŞ

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılacak sözlü sınav sonucuna göre çeşitli unvanlarda 30 kadroya boşalan atama yapılacak.

“>

Resmi Gazete’de yayınlanan duyuruya göre Diyanet İşleri Başkanlığı yapımcı, kameraman, tesisatçı, ses kayıtçısı, yönetmen, spiker ve ışıklandırma kadrosuna toplam 30 personel alınacak.

Adayların öğrenim durumlarına göre 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP3 veya KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, spiker unvanı için başvuracakların en az 80 saat ders almış olduklarını gösteren belgeye sahip olmak. Sunum / spikerlik kursu başlıklarına göre Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. yükseköğretim kurumlarının ilgili bölüm ve programlarından mezun olmalıdır.

Adaylar sınava 13-24 Eylül tarihlerinde “sinav.diyanet.gov.tr” adresinden başvuracak. Sınav ve sonuçları ile ilgili tüm duyurular İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde duyurulacaktır.

Sınav giriş belgesinin alınması ve sınav sonuçlarının öğrenilmesi

“https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav” adresinden yapılacaktır.

Ankara’da yapılacak sözlü sınava KPSS puanına göre atanacak personel sayısının 3 katı çağrılacaktır. Sınav tarihi başvuruların tamamlanmasının ardından duyurulacaktır.

Sınavda başarılı sayılmak için en az 70 puan almak gerekir. Başarı sıralaması sözlü sınav puanına göre yapılacaktır. Sözlü sınav puanlarının eşit olması durumunda, KPSS puanı en yüksek olanlara, KPSS’ye devam ettikleri öğrenim belgesi mezuniyet tarihinden önce olanlara ve yaşı büyük olanlara öncelik verilecektir.

7315 Sayılı Güvenlik Soruşturma ve Arşiv Araştırma Kanununa göre sınavda başarılı olan adaylar arasından güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu çıkanlar atanacak.

“>


;”>

  • Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı
  • Diyanet İşleri Başkanlığı personeli son dakika
  • Diyanet İşleri Başkanlığı kadrosu ne zaman?
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK