Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Mültecilerin dönüşü için dünyadan destek görmeye başladık

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Mültecilerin dönüşü için dünyadan destek görmeye başladık

37
0
PAYLAŞ

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Mültecilerin dönüşü için dünyadan destek almaya başladık

Sayın Bakanımız, “Mültecilerin güvenli bir şekilde geri dönüşü ve ülkelerine sınır dışı edilmesi için artık uluslararası toplumdan destek almaya başladık. dedim.

“>

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 28 Temmuz’da çıkan orman yangınlarında traktörleri kullanılamaz hale gelen 16 çiftçiye yeni traktörlerini teslim etmek üzere Antalya’nın Manavgat İlçesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen törende gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çavuşoğlu, yeni tip koronavirüs salgınıyla birlikte artışın arttığını belirterek, “Mültecilerin güvenli bir şekilde geri dönüşü ve ülkelerine gönderilmesi için uluslararası toplumdan artık daha iyi destek görmeye başladık. Bu işin ciddiyetini biraz anladılar. “

Çavuşoğlu, “Suriye başta olmak üzere mültecilerin ülkelerine geri dönmesi için BM Mülteciler Yüksek Komiserliği ile birlikte çalışıyoruz” dedi.

GİRİŞİMİ BAŞLATTIK

Çavuşoğlu, Türkiye, Lübnan, Ürdün ve Irak gibi en çok Suriyeli barındıran komşu ülkeler olarak bir girişim başlattıklarını ifade etti. Lübnan’daki durumun çok kötü olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, İdlib’de olduğu gibi insanları zorla zorlamak yerine geri dönenler için istihdam yaratan projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini kaydetti.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya’nın Manavgat İlçesi’ndeki Gençlik Merkezi’nin etkinliğine katıldı.

“>


;”>

  • Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
  • mülteci
  • traktör
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK