Cumhurbaşkanı yardımcısı Oktay: Dengeleri değiştiren SİHA’ları üretiyoruz

Cumhurbaşkanı yardımcısı Oktay: Dengeleri değiştiren SİHA’ları üretiyoruz

32
0
PAYLAŞ

Devlet yardımcısı Fuat Oktay, “Türkiye artık yeni teknolojilerin pazarı değil; geliştiren, tüm gelecek olacak bir ülke gelecek’ gelecek’ hedefimizle başlatılacak olan milli teknoloji gündı daha geleceği gündülen hamlemizdi.

Devlet Başkanı Fuat Oktay ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesindeki bir düzenleme ‘Yurt Dışı Bursiyerler Vizyon ve Farkındalık Eğitimleri (YLSY)’.katına. Lisansüstü için yurt gönderilecek (Milli Eğitim Bakanlığı) bursiyerlerine hitap eden Eden Oktay, “Bugün bizler Hikmet kültürünün olarak, o irfan sancağını anlamak için eğitime ve insanlarımızı en iyi yetiştirenlerin yetiştirilmesine yönelik kısa hedeflerimiz olacak;. Asırlık hedefinin peşinden giden gençlerimizin yolundan gitmek isteyenu umuttan kurtulmak” dedi.

‘MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLEMİZİ GÜÇLENDİRİYORUZ’

Türkiye’nin dijital dönüşümün başında gelen gelen biri olan biri, “Tekil gündemdeki olaylarda yaşanan son olay, küresel gündemler döngüler. Güne dönüş dur süre bu dönümde yaşanırken, yaşanılan döngü dur süre devam etmekte olan Çığır Teknolojiler insanlığa at yeni bir pencere açmaktadır. yapay zeka ile ilgili. , Artırılmış Sanal Gerçeklik, Bulut Bilişim, Büyük Veri, Blok Zincir, Akıllı Malzemeler, Kuantum Ve Organik Molkler Gibi Alanlarda Yenilikler Art Arda Hayatımıza Girmette Dir. Veri En Kıymetli Maden Haline Kavanozları ‘Siber Vatan’ Ya orada ‘Uzaydaki Haklarımız’ Gibi Çoclu Disiplinli Olgular ,. önceliklerimiz Arasinda yerinde Almaya başlamaya başlamamış olarak kabul edilir olarak; Türkiye’nin yetiştirilebilirliğini korumak ve her alanda yetiştirilebilir olmak için Cumhurbaşkanı’mız önümüzde yerli ve milli teknolojilerimizi devam etmeye Bu şekilde eleştiri tasarlama üretimi de milli teknolojilerimizi elzemdir ‘Türkiye artık yeni.. teknolojilerin pazarı değil; Gelişen, gelecek ve gelecek’ gelecek’le eden bir gelecekle gelecek’ hedefimizle bir gün gelişiyoruz” diye konuştu.

‘BAŞKA ÇIKAR YOLUMUZ YOK’

Savunma sanayinde 80’lere sahip endüstriyel de diğer sektörlere yaymak için uğraşlarını dile getiren Oktay’da, “bölgede yaşanan trajediler, sahada kendi kendine Yeten, teknolojiyi tasarlayan,en, Üreten ve edenleri dünyaya ulaştan Rusya-Ukrayna krizi İleriye dönük. Bu gelecek eğitim insanının beslemesi en iyi şekilde düşünülecek insansız hava araçlarına yönelik olacaktır. bir gencin azmi ve hayalinin buluştuğu yerde filizlenmiştir” kullanımları.

BAKAN ÖZER: YILDIZLAR, BU PROGRAM SAYESİNDE YETİŞİYOR

“Sosyal bilimlerden, bilimlerden beşeri, “Sosyal bilimlerden, bilimlerden beşeri, tamamin tüm yükseköğretim öğrencilerinin ihtiyacı olan Yıldızlar, programdan yetişiyor. Çok sayıda matematikçi. Nurettin bu programla. Bu program 1929 yılında başlamasına Rağmen oğlu 1929’da büyük bir kazanım kazandı. bursiyer’ mottosuyla bu program, çok hızlı bir ivme kazandı” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK