CHP’li başkandan büyük skandal! “Avcıyım” dedi, kaçakçı çıktı

CHP’li başkandan büyük skandal! “Avcıyım” dedi, kaçakçı çıktı

109
0
PAYLAŞ

CHP'li başkandan büyük skandal! "ben bir avcıyım" dedi kaçakçı

Göreve gelir gelmez yaptığı ilk belediye meclis toplantısında “Kaçak inşaat avcısıyım” diyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, otelin ailesine ait kaçak bölümlerinin her yıl arttığını ortaya koydu.

CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras göreve gelir gelmez ilk meclis toplantısında “Ben kaçak inşaat avcısıyım” dedi. Ancak otelin Aras ve ailesine ait olan kaçak bölümlerinin her yıl arttığı ortaya çıktı.

Sahah’ta yer alan habere göre Daha önce belediyenin kaçak yapı kayıt belgesi düzenleyerek kiraladığı arazide kaçak bar açan Aras’ın, aynı bölgede bulunan sahil otelinin iskelesinin kaçak restoran olarak hizmet verdiği, barın ise kaçak restoran olarak hizmet verdiği öğrenildi. Otelin ofis alanı, mutfak ve oto yıkama bölümleri de yasa dışı olarak oluşturuldu.

BARDAN SONRA OTEL SIZDIRILDI

2019 yılında CHP’den Bodrum belediye başkanı seçilen Ahmet Aras, 2013 yılında Ortakent Yahşi’de kiraladığı yaklaşık bir dönüm arazi üzerinde ortağıyla birlikte Kefi Yelken Bistro Bar adında bir işletme kurdu. Göreve gelir gelmez İlk belediye meclis toplantısında “Ben kaçak avcıyım” diyen Aras, yeni bir skandalla gündeme geldi. Kefi Yelken Bar’a 2 kilometre uzaklıkta bulunan Aras ve ailesine ait olan Kefi Beach Resort Hotel’in birçok noktasında kaçak yapılaşma olduğu anlaşıldı. Bodrum Yahşi Mahallesi, parsel no.lu taşınmaz üzerinde yapı kullanma izinli yapı bulunurken. 148, blok no. 7’nci maddede, lokantada ruhsata ve eklerine aykırı imalat yapıldığı için yapı kullanma izin belgesi hükümsüz sayılır. Ortakent Yahşi’deki parselin Ahmet Aras’ın ailesine ve akrabalarına ait olduğu öğrenildi. Aras’ın 2015 yılında 200 bin lira sermaye ile Araslar Otelcilik Restaurant Gıda Turizm Eğlence adlı bir şirket kurduğu, şirketin yüzde 90’ının Ahmet Aras ve ağabeyi Bekir Aras’a, baba Şevket Aras’ın ise yüzde 10 hisseye sahip olduğu öğrenildi. şirkette. .

MÜDÜRLÜK… MUTFAK… BAR.. TÜM KAÇAKLAR

Öte yandan, no.lu parselde kayıtlı taşınmazların bulunduğu öğrenildi. Yerleşimin 6’sı akrabalarına aitti, ancak kendisi tarafından kiralandı ve yasadışı bir şekilde otel odalarına dönüştürüldü. .

İSKELEDE BALIK RESTORANI KURDULAR

Otelin en dikkat çekici kaçak inşaatı, 2014 yılında ruhsata ruhsat verilen ve ruhsatı geçen yıl sona eren otelin iskelesinde bulunan ‘İskele Balık Lokantası’ oldu. Otelin kıyıyı işgal ettiği ortaya çıktı.

SÖYLEDİĞİ HER ŞEY EKSİK VEYA YANLIŞ!

İddialarla ilgili ulaştığımız Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yaptığı yazılı açıklamada, Kefi Plajı adlı turizm işletmesinin mülkiyetinin ailesine ait olduğunu itiraf etti. Otelin 2012 yılında yapı ruhsatı aldığını iddia eden Aras, “Ancak bu proje tamamen değil kısmen yapıldı ve söz konusu tesis bugün hizmete açıldı. 2013 yılında verilmiş yapı kullanma izin belgesi var yani, oturma izni mevcuttur.”

Ancak Cumhurbaşkanı’nın ‘ikametgahı var’ dediği kısım sadece bir binayı kapsıyor. Aras, İskele Balık Lokantası için 2014 yılında yapı ruhsatı alındığını ve ruhsata uygun olarak inşa edildiğini söyledi. Ancak ikamet izninin 2020 yılında sona erdiği ve yenilenmediği öğrenildi. Aras, “İskele halka açık. Hem Kefi Plajı’na gelenler hem de sahildeki vatandaşlar iskeleyi kullanıyor. İskelenin kullanımına özel ticari bir faaliyet yok.” Ancak otele ait iskele restoranında ticari hareketlilik olduğu açıkça görülmektedir.


  • CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras
  • CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kaçak otel
  • CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kaçak otelde son durum
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK