Canlı yayında duyurdu! İşte Cumhur İttifakı’nın oy oranı!

Canlı yayında duyurdu! İşte Cumhur İttifakı’nın oy oranı!

66
0
PAYLAŞ

Canlı duyurdu!  İşte Halk İttifakı'nın oy oranı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Halk İttifakı olarak AK Parti-MHP’de kendi oy payımızı artırmak istiyoruz. Ve bugün itibariyle 50’yi aşan bir durumumuz var” dedi. bir açıklama yaptı.

Halk İttifakı’nın oy oranı hakkında önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Bugün itibariyle 50’yi geçen bir durumumuz var. 2023 seçimlerinde 2018’dekinden daha fazla oyla lider.” açıklamalar yaptı.

CNN Türk’te canlı yayın programına katıldı. Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ şu açıklamalarda bulundu;

“Umarım milletten aldığımız yetkiyle üzerinde çalıştığımız şeyler vardır”

Bunu dezenformasyon ve yalanlarla mücadele olarak görüyoruz. Uzun yıllardır devam eden bir süreç ama son zamanlarda sosyal medyada ciddi anlamda yalan söyleme politikası, tüm dünyada yaşanan olaylar bunlar. Dünya buna tepkisini gösterdi. Zaman zaman bu sorunları yaşadığımızda insanımızı korumak için bazı önlemler almak zorundayız. Yolda birine hakaret ettiğinizde aynı şeyi sosyal medyada değerlendirdiğinizde bunun yaptırımı olmalı.

Somut örneklere bakacak olursak, kısa vadede, hatta bu kısa zaman diliminde bile orman yangınları, sel baskınları, bir gün önce üniversite sınavına girecek öğrencilere atılan yalanlar… Daha sonra oldu. yalanların yalan olduğunu teyit etti. Bu tür yalanların daha sonra yalan olduğu doğrulandı, eşdeğeri olmayacak mı? Halk bunu görüyor, halkımız bunun cevabını görüyor. İnsanlar ‘bu başkan yalancı’ diyor. ama diğer taraftaki adamlarımı korumak için ne yapıyorsunuz? Umarım milletten aldığımız yetkiyle üzerinde çalıştığımız şeyler vardır. Meclisteki işler belli bir olgunluğa ulaştığında grup milletvekilleri diğerleriyle buluşacak. Burada tek bir yerin hakkını değil, genel olarak herkesin hakkını korumak adına böyle bir çalışma yapıyoruz.

MUHALEFET ELEŞTİRİSİNE CEVAP

Şimdi medyaya bakın. Parti ile aynı noktada olan medya kuruluşları var. CHP’nin adeta bir parti sözcüsü gibi hareket eden medya organları var. Düşünce ve ifade özgürlüğünü çok iyi biliyoruz. İfade edebilecek, organize edebilecek ve öğretebilecektir. Bu açıklamaları yaparken karşı taraftaki bir kişinin hukukuna zarar veriyorsanız kamu otoritesi onu korumak zorundadır. Bir bürokrat hakkında 11, 12 maaş almak gibi yalan beyanlarda bulunuyorsunuz. Öyle bir şey yok… Birine 10 maaş alır dersen, alıp almadığı devletin kayıtlarındadır. Katarlı öğrencilere sınavsız üniversite diyorsunuz, bu kayıtlarda belli. Helikopter gelmedi diyorsun arkadan ses geliyor. Objektiflik kazanın.

SİYASİ PARTİ DÜZENLEMESİ

Muhalefet uzun süredir seçim yasalarıyla oynuyormuş gibi haksız ve hukuka aykırı açıklamalar yapıyordu. Bu konudaki çalışmalarımızı nasıl daha demokratik hale getirebiliriz? Barajda yüzde 7’de anlaşma sağlandı. Parlamentoda daha temsili olarak neler yapabileceğimize bakıyoruz. Meclisin bu konudaki konumunu nasıl daha da güçlendirebileceğimize bakıyoruz. Bazı şeyler kanunen bile yapılması gereken şeylerdir. İnşallah önümüzdeki dönemde seçim barajı noktasında bir adım daha kanunen yapılması gerekeni atacağız. Her iki liderin bu konudaki açıklamaları kamuoyuna netlik kazandı. Bu bağlamda bir şeyler olacak. Dar bölge, daraltılmış bölge gündemde değil. Siyasi partiler yasası Ekim ayında netleşiyor.

AK PARTİ’NİN Z KUŞAĞI STRATEJİSİ NEDİR?

Muhalefet 2-3 yıldır Z kuşağı açısından kavramsallaştırıyor. CHP şimdiye kadar kendinden emin olmadığı için hep başkalarından yardım umuyor. 2013’lere kadar CHP vesayetten yardım umuyordu. 2013’ten sonra FETÖ devreye girdi ve ondan yardım ummaya başladı. CHP ısrarla bir kavramsallaştırmadır… Gençler, bu ülkenin ve ailenin milli değerleri açısından farklı düşünmek gibi bir mantıkla hareket etmektedirler. inanmıyorum. Bunu 15 Temmuz’da gördük, sokağa ilk giren gençler oldu. Bunu orman yangınlarında da gördük. CHP’nin vaatlerine bakın. Gençlerin bireysel ve maddi taleplerine göre vaatler. Bugüne kadar CHP genel başkanı hep sözler verdi. Belediye ile ilgili talepler de vardı. 2019 seçimlerinden önce kimsenin kovulmayacağını söyledi. Ama bugün İBB’de 14 bin kişi işten atıldı ve namus sözü söylediler.

CUMHURİYET İTTİFAKININ OY ORANI

Halk İttifakı olarak AK Parti-MHP’deki oy payımızı artırmanın peşindeyiz. Ve bugün itibariyle 50’yi aşan bir durumla karşı karşıyayız. Allah’ın izniyle 2018’dekinden daha fazla oyla 2023 seçimlerinde Halk İttifakı önderlik edecek.

KİRA ARTILARI

Teftişler açısından, satın alma sürecinde normalin üzerinde bir kar varsa, hükümet anormal üretimi takip eder. Enflasyonu düşürmek en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Üretim ve ihracatta olumlu yansımalar alıyoruz. Hizmet sektörü son zamanlarda turizmin açılmasıyla müdahil olmaya başlamıştır. Yılın başında bu yılın büyüme rakamlarına baktığımızda çok daha fazlasını aştığımızı göreceğiz. Kira artışlarında piyasa koşullarının dışında gelişen durumlar olduğunu görüyoruz. Kabinemiz de gerekli hamleleri yapıyor. Bizim odaklanacağımız konu ise enflasyondaki düşüş.


  • Halk İttifakı oy oranı nedir?
  • Halk İttifakı oy oranı nedir?
  • Halk İttifakı oy oranındaki son durum
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK