Boşanmak istedi, başına gelmeyen kalmadı: İnsanın kardeşi bunu yapar mı?

Boşanmak istedi, başına gelmeyen kalmadı: İnsanın kardeşi bunu yapar mı?

170
0
PAYLAŞ

Boşanmak istedi, başına bir şey gelmedi: Bir erkek ister mi?

Diyarbakır’da görev yapan doktor Metin Er, kardeşinin boşanma davasında dosyayı takip etmediğini, ardından parasını alamadığını iddia ederek icra emri gönderince şaşkına döndü.

Diyarbakır’da çalışan doktor Metin Er’in boşanma davasında ise hiçbir şey olmadı. Boşanma davası için avukat olan ağabeyi ile 40 bin liraya anlaşan Er, ağabeyinin dosyayı takip etmediğini ve parasını alamadığını iddia ederek icra emri gönderince şok oldu.

Daha sonra eşi mahkemede boşanmak istemeyince doktor davanın reddedildiğini ve davanın yeniden açılamadan 3 yıl geçtiğini öğrendi.

MARKASI İLE 40 BİN TL’YE ANLAŞMA

Er, 2013 yılında evlendiği polis memuru FE’den iki yıl önce çıkan şiddetli çatışma nedeniyle boşanmaya karar verdi. Diyarbakır aile mahkemesine boşanma davası açan Er, dosyasını İstanbul’da avukat olan ağabeyi ME’ye verdi.

Normalde 10 bin lira olan vekalet ücreti yerine, ağabeyi yeni ofis açtığı için kendisine destek olmak için ağabeyiyle yaklaşık 40 bin lira vekalet ücreti konusunda anlaştı. Metin Er, yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen davaya bakılmayınca adliyeye gitti.

KARDEŞİNİ İNFAZA GÖNDERDİ

Sabah’ta yer alan habere göre Burada dava dosyasında kardeşine verdiği vekaletname dışında başka bir belge ve bilgi olmadığını gördü. Yaklaşık bir yıldır kardeşinin hiçbir şey yapmadığını öğrenince onu görevden aldı ve başka bir avukat tuttu. Duruşma gününü beklemeye başlayan doktor, geçtiğimiz Nisan ayında bir şok daha yaşadı. Görevden aldığı ağabeyi ME, kendisine 38 bin lira avukatlık ücreti almadığını öne sürerek icra emri gönderdi. Samsun’daki adresine gönderilen infazdan haberi olmayan Er, bunu maaşı kesildiğinde fark etti.

EŞİ BOŞANMAK İSTEMEDİ

Geçen Eylül ayındaki duruşmaya ‘Mutlaka boşanacağım’ gözüyle bakan Doktor Er, eşinin mahkemede boşanmak istememesi üzerine bir şok daha yaşadı. Polis memuru olan eşi mahkemede “Kocamı seviyorum, boşanmak istemiyorum” deyince dava düştü.

“İNSANIN KARDEŞİ BUNU YAPAR MI?”

Yeniden dava açılmasının 3 yıl süreceğini öğrenen Doktor Metin Er, “Maddi ve manevi olarak çok yıprandım. Erkek kardeşi bunu yapar mı? Normalde avukatlık ücreti olarak 10 bin liraydı, 40 bin lirayı kabul ettim ama öz kardeşim beni mağdur etti ve bir icra memuru gönderdi” dedi.


  • Metin Er
  • boşanma davası
  • Diyarbakır
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK