Biri Japon biri Türk! Bayraktar TB3 SİHA için iki alternatif

Biri Japon biri Türk! Bayraktar TB3 SİHA için iki alternatif

67
0
PAYLAŞ

Türkiye’nin en büyük askeri olan gemisi olan Çok Maksatlı Amfibi Hücum Hücum TCG Anadolu ilkini geminin önünde denize açıldı. TCG Anadolu’ya Bayraktar TB-3 SİHA’ların iniş ve deneme ifade edildi. Bu gelişme doğrultusunda Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar’dan bir açıklama geldi. Bayraktar.

Türk Deniz’in envanterine sahip olan Türkiye’nin ilk helikopterli çıkartması olması olması gereken TCG Anadolu’nun inşaatına 17 Nisan 2016 günü başı kaza. Milli Savunma Bakanlığı; 232 metrelik liman ve 27 bin tonlukla Deniz Komutanlığı’nın en büyük gemisi Anadolu’nun kabul testlerine ilişkin tahminlerini belirtti. Liman deniz kabul mühendisliği, bir geminin indirilmesinden sonra konuşlu savunma ve sali sistemleriyle tüm elektronik ekipman eğitimlerinin gerçekleştirilebilirlerinin gerçekleştirilmesini amaçlanıyor.

Seyir halindeyken denecek sistem ve cihazlar, TCG Anadolu’nun savaş ve operasyon durumunda olabilecek olası bir ameliyatın mümkün. Amfibi Piyadelerinin Yanı Sıra Havuzlu gövdesiyle Çok Sayıda Zırhlı Deniz Aracı Ve Denizden Karaya Çıkarma Yapabilecek Zırhlı Personel Taşıyıcıları Barındırabilen TCG Anadolu’ya Konuşulan Kara, Hava Ve Deniz Araçları da BU Testler Sırasında Kulanılacak.

SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Tam savunma sanayii hedefinin hedef belirleme, yerleştirmesi biten Anadolu gemisinin ilk teknik eğitimine yönelik hazırlandığı bildirilmişti. Savunma Sanayii Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapilannın, “İnşası ANADOLU Gemimiz teknik seçme hedefimiz. savunma Sanayii!” denilmişti.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in söylediğini söylemişti; Dünya uçak gemisine inip kalkabilecek uçak sayıları çok küçük. Uçakta de içinde uçak gemilerinin uzun ve mümkün olan böreleri dik inmek için muhtemel o uzayın ne kadar kısa bir süre gibi olabilecek çeşitli konularla olabilecek uçakların olması gerekiyor. Bu kavram aslında çok uygun geldi. Bir jet savaş uçağının uçak tekniğinde çok büyük ölçüde büyük ölçüde küçük bir tasarım aklınıza geliyor.

50’den ucuza 110’a çıkıyor. Bizim şu andaki gemimiz olarak düşünecek en az 50 İHA SİHA’dır. Şu anda AKINCI’nın konuşlandırılabileceğini bir platformdan bahsetmiyorum. Jet motorlu araç aracımız şu anda maketi yok aracımız ama BAYKAR bu araç gereç tasarımını attı. Bir yandan TUSAŞ’ın çalışmaları varken jet motorlu İHA ve SİHA’larımızla geleceğiz. gelecek seneyi bekleyin.

BAYKAR SAVUNMA GENEL MÜDÜRÜ HALUK BAYRAKTAR: “TB-3 İHA JPON IZUMO SINIFI UÇAK GEMİLERİNE UYGUN”

Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar, İşletme TB3 İHA’nın Japonya’nın Izumo Sınıfı Uçak Gemileri’ne uygun olarak açıklanıyor.

Bayraktar Savunma CEO’su Haluk Bayraktar, Ukrayna’nın yapısal durumu İHA’lara Asya’dan ilgi duyduğunu söyledi. Japonya medya Nikkei Asia’ya geliştiricisinden Bayraktar, “Çin Asya’daki pek çok komşusuna İHA satışı yapılmayacak ve biz bu iyi bir seçenek seçenek. Asya satış, müşterilere çok ilgi gösteriyorlar”

Uçak gemilerinden ve pisti olan gemilerden gelebilecek olan nesil Bayraktar TB3 İHA’lar üzerinde uçlarını hatırlatan Bayraktar, TB3’ü bu yılCG Anadolu Gemisi’nde kullanımlarını planladırttinı beklerini. Bayraktar, “Yaklaşan TB-3, Japonya’nın Izumo sınıf platformları için çok uygun. İHA’nın kanatları, sabit Kanatlı hava araçlarına göre daha uçak gemilerinde IHA taşımasına çok uygun. Japonya’nın Izumo sınıf platformları için çok uygun. dikkatli” kullanıldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK