Bakan Karaismailoğlu paylaştı: Bir başyapıt

Bakan Karaismailoğlu paylaştı: Bir başyapıt

55
0
PAYLAŞ

Bakan Karaismailoğlu paylaştı: Bir başyapıt

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, yaptığı video paylaşımına “Bir başyapıt” notunu düştü.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü’nü paylaştı. “Bir başyapıt” notuyla paylaşılan video kısa sürede sosyal medyada beğeni topladı.

İşte o yazı:

Öte yandan Karayolları Genel Müdürlüğü personelinin yanı sıra, Anadolu yakasında Lapseki Şekerkaya ve Avrupa yakasında Gelibolu Sütlüce şantiyelerinde 649’u mühendis olmak üzere 5.095 kişi ile yoğun çalışma yürütülüyor. “Çanakkale Boğazı’nın kolyesi” olarak nitelendirilen proje için.

ÇİMTAŞ firmasının Bursa’nın Gemlik ve Kocaeli’nin Gölcük ilçesindeki fabrikalarında ürettiği her biri yaklaşık 700 ton ağırlığındaki güverte blokları belirlenen noktalara sıralanıyor.

Çalışma kapsamında iki kule arasındaki 67 güvertenin montajı tamamlandı. Kalan 20 güvertede çalışmalar devam ediyor.

Her biri 45 metre genişliğinde ve 48 metre uzunluğundaki mega decking blokların montajı ile köprüden araçların geçeceği yol büyük ölçüde tamamlandı.


  • 1915 Çanakkale Köprüsü
  • ulaştırma ve altyapı bakanlığı
  • fuar karaismailoğlu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK