Bakan Derya Yanık duyurdu… İhtiyaç sahiplerine 179 milyon lira destek yapıldı

Bakan Derya Yanık duyurdu… İhtiyaç sahiplerine 179 milyon lira destek yapıldı

66
0
PAYLAŞ

Bakan Derya Yanık açıkladı... İhtiyaç sahiplerine 179 milyon lira destek verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Eylül ayında ihtiyaç sahiplerine 179 milyon lira yardımda bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Eylül ayında dört nakdi sosyal destek programıyla ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 179 milyon liralık yardım yapıldığını bildirdi.

AA’nın haberine göre, Yanık yaptığı yazılı açıklamada, “Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardımları, Çoklu Doğum Desteği ve Kronik Hastalık Destek Programı” kapsamında Eylül ayında yapılan yardımlar hakkında bilgi verdi.

Bakan Yanık, “Şartlı Eğitim Yardımı” ile ilk ve ortaöğretim çağında çocuğu olan ve sosyal güvencesi olmayan ailelere, çocukları okula devam etmeleri koşuluyla, ihtiyaç sahibi ailelere ise iki yaş arası çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere eğitim desteği sağladıklarını belirtti. 0-6 yaş “Şartlı Sağlık Yardımı” ile. Sağlık kontrollerini Bakanlığın belirlediği saatlerde yaptırmaları şartıyla düzenli nakdi yardımda bulunduklarını ifade etti.

Çoklu doğum sonucu çocuğu olan ihtiyaç sahibi hanelere de nakdi destek verildiğini kaydeden Yanık, “Bu kapsamda bu sosyal yardım programlarıyla Eylül ayında 175,3 milyon TL ödüyoruz.” deyimini kullandı.

Bakan Derya Yanık, kronik Tüberküloz ve Subakut Sklerozan Panensefalit (SSPE) hastalarına 3,7 milyon lira destek sağlayacaklarını belirterek, “Böylece dört nakdi sosyal destek programımızla Eylül ayında 179 milyon lira ödüyoruz.” bilgisini paylaştı.

Bakan Yanık, ihtiyaç sahiplerine yapılan ödemelerin yarın tamamlanacağını belirtti.


  • Derya Yanık
  • destek ödemesi
  • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK