Bahçeli’den TÜSİAD’a yanıt: Yeni ekonomi programı başarılı olacaktır

Bahçeli’den TÜSİAD’a yanıt: Yeni ekonomi programı başarılı olacaktır

61
0
PAYLAŞ

Bahçeli'den TÜSİAD'a yanıt: Yeni ekonomi programı başarılı olacak

TÜSİAD’ın açıklamasına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısına uygun olarak Devlet Bahçeli’den tepki geldi. MHP Genel Başkanı Bahçeli, “TÜSİAD ve işbirlikçi politikacılar itiraz etse bile yeni ekonomi programı başarılı olacaktır. TÜSİAD’ın sorunlu açıklaması, Kılıçdaroğlu’nun TÜSİAD’a geçmesi, erken seçime gidilmesi, fiyat ve kur artışlarının siyasallaştırılması ve yeni bir ekonominin kurulması. sömürü hattı, kararlılıkla mücadele edilmesi gereken bir konudur.Sessiz kalmanın fahiş sonuçlara yol açması menfur bir durumdur” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “TÜSİAD ve işbirlikçi siyasiler itiraz etse de yeni ekonomi programı başarılı olacaktır” dedi. deyimini kullandı.

AA’nın raporuna göreBahçeli yaptığı yazılı açıklamada, 2022 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile ilgili TBMM Genel Kurulu görüşmelerinin 6 Aralık’ta başladığını ve bu kapsamdaki yasama çalışmalarının engellere rağmen 12 günde tamamlandığını bildirdi.

Bu şekilde, anılan kanun tekliflerinin Halk İttifakı’nın iradesiyle kabul edilerek yasalaştırıldığını belirten Bahçeli, “Yozlaşmış zihniyet siyasetinin ve bozguncu yüz karası siyasetçilerin bütçe görüşmeleri de dahil olmak üzere her aşamada ortalığı karıştırmaya çalıştıkları açıkça ortaya çıkmıştır. Plan ve Bütçe Komisyonu aşaması.” değerlendirmesini yaptı.

Herkesin kendi rütbesine ve karakterine göre davrandığını belirten Bahçeli, utanç ittifakı ile demokrasi ihlalleri, hukuk inkarları, özgürlük suiistimalleri, zihinsel ikilemler ve ahlaki ilkelerden yoksunlukların yıkıcı boyutlarda yaşandığını ifade etti.

Tedbirlerin ve düzenlemelerin milli iradenin gölgesinde kaldığını vurgulayan Bahçeli, “Kalp gözün tünelidir. Gönül ne gelirse göze gelir ve şekillenir” dedi. sözünü hatırlattı.

“Baktığını görmeyen, gördüğünü kabul edemeyen, çarpıklığı meslek haline getiren siyasi boşluk, kara bir kalbe ve kara bir göze sahiptir.” İfadeyi kullanan Bahçeli, şöyle devam etti:

“Özellikle dün akşam Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay konuşurken üç beş Komünist-Marksist kalıntının sergilediği kaba, kaba ve terbiyesiz muamele ve müdahaleler gerçekten sabır taşını kıracak bir boyuta ulaştı. Yazık oldu. Gazi Meclisi’nde böyle insanların var olduğu görüşündedir.Siyasi anlayışların yıkıcı ve yıkıcı eleştirileri milletin nezdinde geçersizdir.Doğru ve meşru eleştiri başka, acı ve vicdansız tavır başka şeydir. Meclis aslında aziz milletimize karşıdır ve kabul edilmesi mümkün değildir. Bütçe görüşmeleri devleti aşağılamaya, millete ihanete fırsat vermeyecek, buna da kimsenin hakkı olmayacaktır.”

“OYUN BÜYÜK, OYUN VAHŞİ, OYUN DÜŞMANDIR”

Millete samimiyet ve inançla hizmet ederken, kaba, sert ve incitici bir siyaset tarzı benimsemenin yanlış ve yolsuzluk işareti olduğunu belirten Bahçeli, şöyle konuştu:

“Bugün CHP Genel Başkanı Kayseri’de yine su kaynattı, yine kemeri kırdı, 2022 bütçesinin fakirden kaynak alan, zengine aktaran bir bütçe olduğunu utanmazca dile getirdi. İradeden, iradeden, haysiyetten ve merhametten yoksun bir siyasetçi Türkiye ekonomisine düşebilir. “Karşı karşıya olduğumuz tablonun ekonomik bir temeli yok. Mevcut gelişmeleri akılcı mülahazalarla açıklamak mümkün olmayacaktır. Ama yalan ve ikiyüzlülük siyasetinin orkestra şefi Kılıçdaroğlu’na göre sandık gelirse döviz de düşecek. Üstelik fiyatlardaki artış, ekonominin teorik kalıplarına aykırıdır.”

“Döviz yükselirken borsanın düşmesi ve piyasalardaki anormal oynaklığın bir kısır döngü içinde artması, Türk milletinin ve Türkiye’nin düşmanca bir senaryoya maruz kaldığının açık bir göstergesidir. Geçmişte tanık olduğumuz, sahneleniyor Stokçular, karaborsacılar, oportünistler, ekonomi tacirleri, yerli ve yabancı Azılı dış ihanet failleri devreye girdi, millete ve devlete saldırı üstüne saldırı planlayarak harekete geçtiler. oyun büyük, oyun vahşi, oyun düşmanca.”

Türkiye’nin spekülatif saldırıların hedefi olduğunu vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti:

“Fiyat artışları arasında kim varsa, doğrudan veya dolaylı olarak vatandaşlarımızın ekmeğine, sofrasına, cüzdanındaki paraya kim musallat olduysa, analarından doğduğuna pişman olsun. Anlık fiyat değişiklikleri, fiyat etiketlerinde defalarca yapılan değişiklikler. gün içinde en ince ayrıntısına kadar ele alınmalı ve bu vahim sorun ele alınmalıdır.Yükselişi faiz-döviz ilişkisiyle değil, vatana ve millete yönelik ekonomik suikastla ilgilidir.

“TÜRKİYE DÖVİZ PİYASASI İLE KİM OYNAYIYOR?”

“Türkiye’nin döviz piyasasıyla kim oynuyor? Vurgucular kim? Yağmacıların merkezi ve uyruğu nedir?” Bahçeli sordu:

“FETÖ ve emperyalist komployla bağlantıları araştırılsa da fiyat ve stok dolandırıcılarının da acilen deşifre edilmesi gerekiyor. Çünkü mesele bir milli güvenlik meselesi haline geldi. Bunların oyunlarına teslim olacak bir Türkiye asla olmayacak. Dolarda bir doları olan, bizim dik duruşumuzu kimse bozamayacak.”

“TÜSİAD ve işbirlikçi politikacılar itiraz etse bile yeni ekonomi programı başarılı olacaktır. TÜSİAD’ın sorunlu açıklaması, Kılıçdaroğlu’nun TÜSİAD’a geçişi, erken seçim dayatması, fiyat ve kur artışının siyasallaştırılması ve sömürü hattının kurulması, kararlı bir şekilde mücadele edilmesi gereken ve suskunluk fahiş bir durumdur. Sonuçlara yol açacağı menfur bir durumdur.”

“Ayrıca, ömür boyu eleştirip, iftiradan başka bir şey bilmeyen, ancak mevcut sorunlara tek bir çözüm sunamayan müflis sol ve Marksist iktisatçılar ahlaksızca felaket davullarını çalıyorlar. Aynı zamanda CHP Genel Başkanı ellerini ovuşturuyor. , dili zehirli, siyaset aşağılayıcı… ‘Bir yandan kendilerine milliyetçi diyorlar, öte yandan Türk lirasının değerini pula çevirdiler.’ Bilhassa Kılıçdaroğlu bilsin ki onun zihniyeti bizim gözümüzde gavur damgalı bir kuruş değildir.Türk Lirası milli itibarımızın ve ekonomik bağımsızlığımızın temel direğidir.Düşmanlarının projeleridir.O olamaz. onun sayesinde bir milliyetçi, olsa olsa emperyalizmin muhbiri, zulmün muhbiri olur.”

Türk milletinin bu krizi atlatacağının altını çizen Bahçeli, “Devletimize ve hükümetimize güvenimiz tam. Ekonomide uygulanan model ve programın iç ve dış her türlü sorunu etkisiz hale getireceğine sonuna kadar inandığımızı özellikle paylaşıyorum. provokasyonlarla, denge ve disiplinle Türkiye’yi daha güçlü ve gelişmiş bir refah düzeyine getirecektir.” açıklamasını yaptı.

Bahçeli, 2022 bütçesinin devlete, millete ve hükümete hayırlı olmasını diledi.


  • bahçeli
  • şişman
  • ekonomi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK