Babası Saddam Hüseyin’in askeriydi… Eskişehir’de kayboldu

Babası Saddam Hüseyin’in askeriydi… Eskişehir’de kayboldu

69
0
PAYLAŞ

Babası Saddam Hüseyin'in askeriydi... Eskişehir'de kayboldu

Saddam Hüseyin’in ordusunda görev yapan Binbaşı Ali Challab Al-Abbood’un kızı 20 yaşındaki Sally Ali Challab Al-Abbood, Eskişehir’de kayboldu. 12 gündür genç kızdan haber yok

Saddam Hüseyin’in ordusunda uzun yıllar görev yapan Binbaşı Ali Challab Al-Abbood’un kızı 20 yaşındaki Sally Ali Challab Al-Abbood’dan 12 gündür haber alınamıyor. Ailesi, 20 yaşındaki Sally’nin kaçırıldığını iddia ederek şikayette bulundu. Anne Leyla Naim Al-Abbood, kızının güvenliğinden endişe ettiğini söyledi.

DHA’nın haberine göre 2013 yılına kadar Saddam Hüseyin’in ordusunda binbaşı olarak görev yapan Ali Challab Al-Abbood (60), bomba patlamasından gazi olduktan sonra emekli oldu. 2017 yılında 2 kızı ve emekli öğretmen eşi Leyla Naim Al-Abbood(58) ile birlikte Eskişehir’e taşındı. Anadolu Üniversitesi’ni 20 yaşındaki Sally Ali Challab Al-Abbood kazandı. Ailenin iddiasına göre, Irak veya Suriye uyruklu Muhammed M. adlı bir kişinin, bir süredir Sally Ali Challab Al-Abbood ile platonik bir ilgisi vardı. 2 Eylül sabahı aile, Muhammed M.’nin Sally Ali Challab Al-Abbood’u aradığını söyledi. Sally, arkadaşlarıyla kahve içmeye gideceğini söyleyerek evden çıktı. Aile, 2 Eylül’den beri kızlarından haber alamıyor. Anne Leyla Naim Al-Abbood, kızlarının Muhammed adlı bir kişi tarafından kaçırıldığını iddia etti. Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, ailenin şikayeti üzerine Muhammed M.’yi iki kez ifade vermek üzere karakola çağırdı. Muhammed M. ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Ekipler çalışmalarına devam ediyor.

“KAÇIRSA KİMLİĞİ VE PASAPORTUNU ALIR”

Anne Leyla Naim Al-Abbood, “Sally ailemizden kaçmış olamaz. Kızımızı hiçbir zaman kısıtlamadık. Sally kendi kendine kaçsaydı pasaportunu, kimliğini, parasını ve değerli mücevherlerini yanına alırdı. Muhammed isimli şahıs 3 hafta önce bizden geldi ve kızımızı aldı. 2 Eylül sabahı Muhammed isimli bu şahıs aradı, ‘Sally, benim çok önemli bir işim var, gelip bana yardım eder misin?’ “Son görüldüğü yer ile Muhammed’in evi arasında 43 metre vardı. Polis karakolunda iki kez ifade verdi. Muhammed her iki seferde de farklı şeyler söyledi. İfadesinde önce “Bana gelmedi”, diğer ifadesinde “Geldi ama beni hemen terk etti” dedi. Kızımı öldürmüş olabilir. “Allah bilir. Kızım öldü mü, kaçırıldı mı, yaşıyor mu? Bir an önce öğrenmek istiyoruz” dedi.

Sally’nin kuzeni Almutasembellah Ayad Hameed Al-Sadah da, “Kız kaçarsa yanına kimlik belgesi alır, parasını alır, kimliğini alır. Ama Sally hiçbir şey götürmedi, 50 lirayla dışarı çıktı. cebinde Sally’nin babası Saddam ordusunda kıdemli bir askerdi.Kızlar Türkiye’de okumak istediğinde Türkiye’ye geldiler.Daha önce evden kaçmadı, bu kadar uzun süre dışarıda kalmadı.Endişemiz var Sally hayatta olsaydı bu saatte öğrenirdi kızın can güvenliği hakkında Ölse bile cesedini bulalım Annesi perişan, gitmediğimiz hastane ve karakol gitmiş Aile perişan, anne hasta, dün bayıldı mesela. Aile onun öldüğüne inanmak istemiyor. Muhammed denen kişi Sally’nin takıntılı bir sevgilisi. Daha önce evlenmek istediğini söyledi Sally. ‘Hayır, şimdi evlenmek istemiyorum.’ Bu Muhammed, diyor babam Malezya’dan “Ama Malezya’da ne Iraklı ne Suriyeli böyle bir isim yok. Sally en son Muhammed’in evinden 43 metre ötede görülmüş. Ya Muhammed tarafından kaçırıldı ya da öldürüldü.”


  • Saddam’ın ordusunda bir subayın kızı
  • Saddam’ın ordusunda bir subayın kızının son durumu
  • Saddam’ın ordusunda subayın kızı kayboldu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK