ASELSAN’dan Katar’a satıldığı iddialarına yanıt! Hukuki süreç başlatıldı

ASELSAN’dan Katar’a satıldığı iddialarına yanıt! Hukuki süreç başlatıldı

74
0
PAYLAŞ

ASELSAN'ın Katar'a sattığı iddialarına yanıt!  Hukuki süreç başladı

ASELSAN, “Katar iddiaları” ile ilgili yasal süreç başlattı. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Haluk Görgün, “ASELSAN KATAR’a üye oldu” haber ve paylaşımları için yasal süreç başlatıldığını duyurdu.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, Twitter hesabından bazı basın organlarında yayınlanan “ASELSAN KATAR’a üye oldu” başlıklı haberlere ilişkin değerlendirmede bulundu.

AA’nın raporuna göre, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Görgün Görgün, “Şirketin Katarlı olduğu” iddiasıyla yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, asılsız iddialara karşı yasal süreç başlatıldığını söyledi. ve bunlarla ilgili haber ve paylaşımlar.

“Bu haber manşeti aldatıcıdır ve gerçeği yansıtmamaktadır.” Görgün, Türk milletinin gözbebeği olan ASELSAN’ın küresel bir Türk şirketi olarak 12 farklı ülkede aktif olarak faaliyet gösterdiğini ve 73 ülkeye ihracat yaptığını vurguladı.

Görgün, global pazarlarda faaliyet gösteren şirketin yurtdışında açtığı ofislere verdiği isim ve markasını tescil faaliyetleriyle koruduğuna ve bunu rutin bir uygulama olarak yaptığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Katar’daki ASELSAN QSTP-B isimli şubemizin yüzde 100 hissesi ASELSAN’a ait olup 19 Ocak 2021 tarihinde KAP’ta duyurulmuştur. Milli değerlerimizi zedelemek yanlıştır, milletimize haksızlıktır. paylaşmaya ve paylaşmaya karşı tüm yasal süreçlerimizi başlattık.”

%100 ASELSAN’a ait bakım, onarım ve modernizasyon merkezleri

Şirket konuyla ilgili bir basın açıklaması da yaptı. Açıklamada, şirketin küreselleşen bir kuruluş olarak ASELSAN markasının marka ve isim haklarının korunması amacıyla ASELSAN Ukrayna, ASELSAN Pakistan, ASELSAN Qatar ve ASELSAN Qatar MRO markalarının tescili için başvuruda bulunduğu belirtildi. tüm yatırımlarını yurt dışında gerçekleştirmektedir.

ASELSAN’ın uluslararası faaliyetleri kapsamında bir dizi adım atıldığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Katar ve Körfez Bölgesi’nde güvenilir bir savunma ve teknoloji şirketi olarak, artan operasyonel kapasiteyi yerinde desteklemek için uzun yıllardır sürdürdüğümüz faaliyetlerin artmasıyla sürdürülebilir insan kaynağı yaratmayı hedefliyoruz. Bakım, Onarım ve Modernizasyon Merkezimiz ve satış sonrası desteğimiz ile ileri teknoloji savunma çözümlerimizi sunmaktır.Bu faaliyetler sadece Katar ve Körfez Bölgesi ile sınırlı kalmayıp, ASELSAN’ımız ile Azerbaycan’da da satış sonrası destek faaliyetleri yürütmekteyiz. Yaklaşık 20 yıldır Azerbaycan’da faaliyet gösteren Baku firması Bakım, Onarım ve Modernizasyon Merkezini hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

2021 yılında faaliyete geçirdiğimiz ASELSAN Ukrayna, ASELSAN Pakistan ve ASELSAN Qatar MRO merkezlerimiz herhangi bir yerli veya yabancı ortaklık ile kurulmamış olup, %100 ASELSAN AŞ iştiraki olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Söz konusu merkezlerde herhangi bir Ar-Ge faaliyeti ve ürün üretimi bulunmamakta olup, yerel müşteri ile daha yakın temas kurulacak şekilde yapılandırılmış olup, satış sonrası hizmetlerin de belirtildiği şekilde yürütüldüğü merkezlerdir.

Açıklamada, ASELSAN A.Ş.’de yayınlanan Faaliyet Raporu’nda ASELSAN’ın yurt içi ve yurt dışı iştirakleri, sermaye ve ortaklık yapısına ilişkin tüm açıklamaların şeffaf bir şekilde kamuya açıklandığı belirtildi. web sitesi her yıl.


  • aselsan
  • Katar
  • satıldı
  • Haberler
  • dezenformasyon
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK