Ankara OSTİM’de iş merkezinde yangın

Ankara OSTİM’de iş merkezinde yangın

19
0
PAYLAŞ

Ankara’da OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde bir işyerinde çıkan yangın söndürüldü.

“>

Başkentte 195 işyerinin faaliyet gösterdiği iş merkezinin çatısında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

AA’nın haberine göre, İlk bilgilere göre, Yenimahalle OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde 1242. Sokak’ta bulunan Cevat Dündar İş Merkezi’ndeki bir restoranın bacasında yangın çıktı. İşyerinin çatısına da sıçrayan yangına, Ankara Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti.

Polisin güvenlik önlemi aldığı yangın alanında, alevlerin kontrol altına alınmasının ardından soğutma çalışması yapıldı.

“YANGIN TAMAMEN KONTROLLÜ”

Bu arada bölgede incelemelerde bulunan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Başkanı Salih Kurumlu’dan bilgi aldı.

Yangının çıkış şeklini ve söndürme çalışmaları sırasında yaşananları anlatan Kurumlu, iş merkezinde 195 işyerinin bulunduğunu belirtti.

Çatı üst kısmındaki sacın yangın söndürme çalışmalarını olumsuz etkilediğini ifade eden Kurumlu, şu bilgileri verdi:

“Çalışanlarımızdan hiç kimse dumandan etkilenmedi. Yangın aşağıdaki dükkanlara sıçramadı. Yangın tamamen kontrol altında. Üst taraftaki malzemeyi soğutup yola çıkacağız. İtfaiye daha sonra hasar tespiti yapacak. .Ardından gerekli yardımlar yapılır.Yapısal sorunlar vardır.Çatıya girilip soğutulsaydı bu kadar uzun sürmezdi.Çatıya ulaşım olmadığı için yangınla mücadele uzun sürdü.

Esnafın bir an önce sağlığına kavuşmasını dileyen Destici ve Yaşar, itfaiye ekiplerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 42 araç ve 118 personelin müdahale ettiği yangına tamamen söndürüldüğü bildirildi.

“>


;”>

  • Ankara
  • Ostim
  • ateş
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK