Alkol alışkanlığı belediyede başlar!

Alkol alışkanlığı belediyede başlar!

57
0
PAYLAŞ

Alkol alışkanlığı belediyede başlıyor!

27 yıl sonra İBB tesislerinde alkol satışı. Göreve ilk geldiğinde halk tesislerdeki uygulamadan memnun. Neden akşamdan sabaha alkol servisi yapayım??? İmamoğlu, “27 yıl aradan sonra ilk kez Gazhane Müzesi’nde düzenlenen konserde alkol satışına izin verildi.

1994 yılından bu yana ilk kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi tesislerinde alkol satışına başlandı. Ünlü caz sanatçısı Nils Frahm, geçtiğimiz Cuma günü İBB Müzesi Gazhane’de bir konser verdi. Konserde İBB’nin 24 saat açık kütüphane ve çocuk atölyesinin de yer aldığı sosyal tesislerinde 27 yıl aradan sonra ilk kez alkol satışı gerçekleşti. Konsere gelen aileler ve 18 yaş altı gençlerin velileri alkol satışını kınadı.

‘NİYE SATAYIM Kİ’

23 Haziran’da belirsiz sonuçlara göre İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, “Türkiye’nin Nabzı” programına katılarak, “İlçelerdeki sosyal tesislere alkol dağıtılacak mı?” “Belediyenin bir uygulaması var, toplumun bu anlamda memnuniyeti var. Beylikdüzü’nde 9 belediye sosyal tesisi var. Çay, yeme-içme ucuz. Tesislerde de aynı şey devam edecek. Neden akşamdan sabaha alkol vereyim? Neden bu dedikoduyu yayıyorlar? İnsanların memnun kalacağı tüm uygulamalara devam edeceğiz.”

‘SOKAKTA KADINLARA SALDIRILAN HAYALLERİNİ İSTEMİYORUM’

Vatandaşlar da sosyal medyadan alkol satışına tepki gösterdi. İşte o yanıtlardan bazıları:

AK Parti Esenyurt Meclis Üyesi Sinem Karaduman: “İki bardak içtikten sonra kontrolünü kaybedenler bu kadar kolay alkole kavuştuktan ve sokakta alkol tüketmeye başladıktan sonra kadın hakları çığırtkanlığı yapanlar ‘Teşekkür ederim İmamoğlu’ der mi?

Selahattin @selahattinpelin: “Genelde aileler ve çocuklar İBB’nin tesislerine gidiyor. İBB’nin bağnazlığı ahlaksızlıktır…”

Vesselam61@Vvesselam: “İBB tesislerinin kapılarında alkollü kusmuk, grup halinde alkollü içki içen ve masalarında olay çıkaran sarhoşların ardından heeeyyytt diye bağırdıklarını göreceğiz.”


  • alkol
  • ekrem imamoğlu
  • alkol satışı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK