Akılalmaz olay: İstanbul’da 12 avukat aynı tuzağa düştü!

Akılalmaz olay: İstanbul’da 12 avukat aynı tuzağa düştü!

52
0
PAYLAŞ

İstanbul’da 12 avukatı dolandıran zanlı Sinan G. tutuklandı. 12 avukat tarafından kimliği tespit edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul’da geçtiğimiz ay polise başvuran 12 avukat, telefonlarının bir dolandırıcı tarafından çalındığından şikayet etti. Tüm avukatların hikayeleri tamamen aynıydı.

DHA’da yer alan habere göre İstanbul’da geçtiğimiz ay polise başvuran 12 avukat, telefonlarının bir dolandırıcı tarafından çalındığından şikayet etti. Avukatlar ifadelerinde zanlının kendisini şirket sahibi zengin bir iş adamı olarak tanıttığını ve dava dosyalarına bakmak için lüks restoranlarda buluşmayı teklif ettiğini söyledi.

Aynı şekilde ifade veren avukatlar, “Telefonumun şarjı bitti. Şoförümü aramam gerekiyor. Telefonunuzu kullanabilir miyim?” Telefonlarını aldığını ve sonra ortadan kaybolduğunu söyledi.

GÜVENLİK KAMERALARINDAN KİMLİK

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu tarafından başlatılan soruşturmada, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, zanlının avukatların telefonlarını alarak hızla restorandan ayrılarak kaçtığını belirledi. Görüntülerdeki kişinin daha önce defalarca yakalanan Sinan G.(43) olduğu belirlendi. Polis, şüpheliyi kısa sürede gözaltına aldı.

TUTUKLANMIŞ

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan zanlı Sinan G.’nin daha önce dolandırıcılık, şantaj ve uyuşturucu kullanmaktan 10 kez polise gittiği belirlendi. 12 avukat tarafından kimliği tespit edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.


  • İstanbul’da mahsur kalan avukatlar
  • avukatlar mahsur kaldı
  • Avukatlar dolandırıldı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK