Adıyaman’da dehşete düşüren olay… Bebeği diri diri gömen vicdansızlar gözaltında

Adıyaman’da dehşete düşüren olay… Bebeği diri diri gömen vicdansızlar gözaltında

70
0
PAYLAŞ

Adıyaman'da korkutan olay... Bebeği diri diri gömen vicdansızlar gözaltında

Adıyaman’ın Bahçecik Mahallesi’ndeki mezarlıkta dün öğleden sonra meydana gelen olayda, lise öğrencileri şehadet ziyareti sırasında ağlayan bir bebeğin sesini duyunca toprağa gömülü yeni doğmuş bir bebek buldu. Durumun polise ve sağlık ekiplerine bildirilmesi üzerine vicdansız anne ve babaanne gözaltına alındı.

Adıyaman’da şehidin kabrini ziyaret eden lise öğrencilerinin ağlamasını duyan anne ve babaannesi, cesedini toprağa gömdükleri bebeği yerde bıraktıklarını duyunca gözaltına alındı. Polis sorgusu sırasında suçunu itiraf eden kadının, “Eşim cezaevinde ve ben yasadışı bir ilişkiden kız bebek doğurdum. Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık. “

DHA’nın haberine göre Olay, dün öğle saatlerinde Bahçecik Mahallesi’ndeki mezarlıkta meydana geldi. Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi öğrencileri mezarlığı ziyaret ettikleri mezarlıkta ağlayan bir bebek sesi duyunca çevrede arama yaptı. Bir süre sonra cesedi kısmen toprağa gömülmüş yeni doğmuş bir bebekle karşılaşan öğrenciler durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. Polisle birlikte mezarlığa gelen sağlık ekibi, bebeği ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Tedavisi başlatılan bebeği muayene eden Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

‘Annemle bebekten kurtulmak için plan yaptık’

Olayın ardından polis ekipleri mezarlık çevresinde görgü tanıkları ve güvenlik kamerası kayıtlarını tespit etmek için çalışma başlattı. Ekipler, geçen hafta kentteki hastanelerde doğan bebeklerle ilgili ev ziyaretleri de yaptı. Polis ekiplerinin ziyaret ettiği evde yeni doğmuş bir bebek bulunamadı. İsimleri açıklanmayan kız çocuğunun annesi ve anneannesi gözaltına alındı. Karakoldaki sorgusunda suçunu itiraf eden annenin, “Eşim cezaevinde ve ben gayri meşru bir ilişkiden bir kız çocuğu doğurdum. Bu planı annemle ondan kurtulmak için yaptık. bebeğin.”

BEBEK KORUNACAK

Kadın ve annesinin karakoldaki sorgusu devam ederken, tedavisi devam eden bebeğin taburcu edildikten sonra devlet korumasına alınacağı belirtildi.


  • Adıyaman
  • bebek
  • mezarlık
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK