“5 general istifa etti” iddiasına yalanlama

“5 general istifa etti” iddiasına yalanlama

73
0
PAYLAŞ

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, “5 generalin istifa ettiği” iddiasını yalanladı. Bakanlık kaynaklarından yapılan açıklamada, sağlık ve ailevi nedenlerle emeklilik talebinde bulunan iki generalin taleplerinin kabul edildiği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, bazı medya organlarında çıkan “5 general istifa etti” haberlerinin gerçeği yansıtmadığını, sadece iki generalin sağlık ve ailevi nedenlerle emeklilik talebinde bulunduğunu belirterek, söz konusu iddianın “hiç hoş değil” dedi. -kasıtlı, TSK’yı yıpratacak bir algı yaratma çabaları”. gibi tanımlanır.

AA’nın haberine göre, Bakanlık kaynakları, bazı yayın organlarında yer alan “generallerin emeklilik talebinde bulunduğuna” ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

TSK’da görev yapan personelin emeklilik hakkını kazandıktan sonra bu yönde talepte bulunmasını doğal bir hak olarak gören kaynaklar, “Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununda yer alan düzenlemeler çerçevesinde her TSK personeli, Dileyen, emeklilik hakkını kazanmak kaydıyla, görevlerini yerine getirirken kendi irade ve iradesinde olacaktır.Ocak-Şubat veya Temmuz-Ağustos aylarında emeklilik başvurusunda bulunabilirsiniz bilgisini paylaştı.

Bu kapsamda kaynaklar, 31 Ağustos 2021 tarihinde emeklilik dilekçesi alma sürecinin tamamlandığını belirterek, şunları kaydetti:

“Yalnızca iki generalimiz sağlık ve ailevi nedenlerle emeklilik başvurusunda bulundu ve talepleri kabul edildi. İki generalimizin emeklilik taleplerinin olağan dışı bir işlem, bir sorun varmış gibi sunulmasını iyi niyetle açıklamak mümkün değil. TSK’da sayı ve isim vererek olumsuz bir algı oluşturmaya çalışmak, hem emeklilik talebinde bulunan personelimizin özlük haklarına saygısızlık hem de TSK’yı yıpratma algısı yaratma çabası olarak değerlendirilmektedir.


  • Genel
  • iddia
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK