28 kiloya düşen Kübra’dan kahreden sözler: Fazla vaktim kalmadı

28 kiloya düşen Kübra’dan kahreden sözler: Fazla vaktim kalmadı

46
0
PAYLAŞ

Bursa’da’Kronik atriyal ve disritmi’ (CAID) alıcıları yakalanan ve 28 kiloya düşen ATT Kübra Nur Polat, muvafık’da somut örnek isteme yardım istemek.

Tedavisinin sadece Belçika’daki Leuven Katolik Üniversitesi Hastanesi’nde görevli Gastroenterolog Prof. Dr. Palut, “3 yaşında bir bebeğim var. Onun için direnmek zorundayım. Ama çok da fazla zamanım artık” dedi.

Bilecik 112 Acil Servis ambulansında ATT Kübra Nur’dan kısa bir zamanda hayata kavuştu. Doğumdan kısa süre sonra küçük ve küçüktünden muayenehaneleri ziyarete giden Kübradan kısa boylu ve küçük muayeneler gözden geçirilebilir ve gözden geçirilir. Yemek yiyemediği ve sadece damar yoluyla mama ve serumla beslendiği için, güne eriyerek 45 kilodan 28 kiloya kadar Kübra Nur, tahmin için son başvurudu ancak başarabilir.

TEDAVİ İÇİN BELÇİKA’YA GİTMESİ GEREKİYOR

Palut tahmin, tahmin için istekleri Bursa Uludağ Üniversitesi’nde (BUÜ) Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Macit Gülten tarafından yapılan açıklama ile umutları yeniden yeşerdi. Profesör Doktor. Gülten, Türkiye’de eğitiminin kalıbı, Katolik’daki Leuven Üniversitesi Hastanesi’nde gönüllü Gastroenterolog Prof. Dr. Jan Tack tarafından yapılabileceğini söyledi. Yeniden umut edilen imkanlardan bu kez de maddi imkansızlıklar çıktı. Hastane ile iletişime geçilmesi için Sağlık Bakanlığı’na müracaat edildi. Bakanlıktan gelecek haberken Kübra Nur, şu anda bulunan Bursa’nın İnegöl ilçesinde Devlet Hastanesi’nde müşahede altında tutuluyor.

‘ÇOK FAZLA VAKTİM KALMADI, BEBEĞİM İÇİN DİRENİYORUM’

Hastanede açıklamayı Kübra Nur Palut bir önce ricada bulunmak istediğini söylerken şunu söyler:

Kendi imkanlarımız ile gidebileceğimiz önceden ulaşabileceğimiz. Çünkü Doktorların da Söylediği Çok Fazla Vaktim Kalmadı. 3 Yaşında Bir Bebeğim Var. Onun İçin Direnmek Zorundayı. Sonuna Kadar Direniyorum Ama Çok da Fazla Zamanım Kalmadı.

‘KENDİ İMKANLARIMIZLA GİDEBİLECEĞİMİZ HER YERE GİTTİK’

Bir Kızı Kübra’un tüm yedekleriyle tek başına. Nurten Palut ise “3 kizim yatağına bağlı olduğundan beridir çok kötü durumda. Evde bebek var. Bizim elimizdeki imkanlarla bizde olan şeyleri önceden yapıyoruz. O yüzden bir önce ne yapılacaksa yapılsın” diye konuştu.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK