20 ilde eş zamanlı kalpazanlık operasyonu… Ekipler düğmeye bastı

20 ilde eş zamanlı kalpazanlık operasyonu… Ekipler düğmeye bastı

81
0
PAYLAŞ

20 ilde eş zamanlı kalpazan operasyonu... Ekipler düğmeye bastı

Ankara merkezli 20 ilde eş zamanlı düzenlenen kalpazanlık operasyonunda 96 kişi gözaltına alındı. Terör örgütü PKK’ya üye olma ve propaganda yapma suçundan kaydı bulunanların da aralarında bulunduğu suç örgütü mensuplarının, piyasaya yaklaşık 5 milyon lira değerinde sahte döviz ve Türk lirası koyduğu belirlendi.

Ankara merkezli 20 ilde 116 şüpheliye “Benjamin” isimli sahte para operasyonu düzenlendi. 96 kişi yakalanırken, zanlıların piyasaya yaklaşık 5 milyon lira değerinde sahte döviz ve Türk lirası koyduğu belirlendi.

AA’nın haberine göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ruhsatsız silah ve sahte tarihi eser ticareti yaptığı belirlenen suç örgütünü bir yıl sonra sosyal medya üzerinden teknik ve fiziki olarak takip etti.

Ankara merkezli 20 ilde düzenlenen “Benjamin” operasyonu kapsamında 116 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Özel Harekat ekiplerinin desteklediği operasyonda 130 bin lira, 33 bin 860 dolar, 25 bin 750 euro, 13 adet ruhsatsız silah, 1 adet uzun namlulu tüfek ve tarihi eser görünümündeki madeni paralar ele geçirilirken, sahte para yapımında kullanılan çok sayıda araç da ele geçirildi. ele geçirildi.

Şüphelilerin bastıkları sahte parayı sosyal medyada kendileriyle iletişim kuran kişilere komisyon karşılığında sattıkları ve bu şekilde yaklaşık 5 milyon lira değerinde sahte döviz ve Türk lirasının piyasaya sürüldüğü belirlendi.

Suç örgütü mensuplarından bazılarının PKK terör örgütüne üye olma ve propaganda yapma sabıkası olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan zanlıların işlemlerinin devam ettiği, diğer zanlıların yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği kaydedildi.


  • kalpazan
  • operasyon
  • terör örgütü
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK