1915 Çanakkale Köprüsü’nün geçiş ücreti belli oldu

1915 Çanakkale Köprüsü’nün geçiş ücreti belli oldu

155
0
PAYLAŞ

1915 Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti açıklandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün merak edilen geçiş ücretini açıkladı. 30 dakikalık yolu 6 dakikaya indirecek olan köprünün geçiş ücreti 15 euro (yaklaşık 150 TL) olarak belirlendi.

Çanakkale Boğazı’nda ilk kez Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nde sona gelindi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, heyetiyle birlikte köprünün ‘kedi yolunu’ kullanarak Asya’dan Avrupa’ya yürüdü.

Gelişmenin ardından NTV’nin canlı yayınında kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Bakan Karaismailoğlu, köprü geçiş ücretinin 15 euro olacağını duyurdu.

“30 DAKİKA 6 DAKİKA İÇİNDE YOLU GEÇER”

Bakan konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Mevcut geçişler gemi ve vapurla sağlanıyor. Gemiyle 30 dakikanın üzerinde bir geçiş süresi var. Tabii bu sefer siz gemiye bindikten sonra. gemiler kalkamaz, beklerler.Mevcut gemi tarifesine göre 85 liradır.Sadece araba ve şoförden ücret alınır.Yolcudan ayrı ücret alınır.Köprü açılış ücreti sonra 15 euro olacaktır. açıldı.Trafiksiz ve kuyruksuz bir günde 30 dakikalık yolu 6 dakikada geçecekler.Köprü Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümüne denk geliyor.18 Mart 2022’de hizmete açılması planlanıyor.


  • Çanakkale Köprüsü
  • 1915 Çanakkale Köprüsü
  • ulaştırma ve altyapı bakanlığı
  • Çanakkale köprüsü geçiş ücreti
  • Çanakkale köprüsü nerede
  • Çanakkale Köprüsü’nün son durumu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK