12 Eylül darbesi 41. yılında! “Her darbe millet düşmanlığıdır”

12 Eylül darbesi 41. yılında! “Her darbe millet düşmanlığıdır”

60
0
PAYLAŞ

12 Eylül darbesi 41. yılına giriyor!  "Her darbe millete düşmanlıktır"

12 Eylül darbesinin 41. yıl dönümünde demokrasinin önemi vurgulandı. AK Parti Sözcüsü Çelik, “Darbe ve vatanseverlik bir arada olamaz.

“>

12 Eylül 1980 askeri darbesi 41. yıl dönümünde anıldı. Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Oktay, “Millet olarak yıllardır demokrasimizi bozanları, aziz milletimizin iradesini hiçe sayanları, 27 Mayıs’ın arkasındaki güçleri, 12 Eylül’ü örgütleyenleri, Şubat destekçilerini asla unutmadık ve unutmayacağız. 28 ve 15 Temmuz 41 yıl geçmesine rağmen 12 Eylül’de yaşananları utançla anıyor, bugün de kararlılıkla söylüyoruz, milletin üzerinde bir gücü tanımadık ve tanımayacağız” dedi. .

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: 12 Eylül; Milli iradeye ihanet darbesi, “sağdan soldan” diyerek insanlarımızı katleden, Türkiye’yi kendi karanlıklarına sürüklemek isteyenlerin geride bıraktığı bir utanç günü… Kaybettiğimiz canları anıyorum. milletin iradesine karşı yapılan tüm darbeleri rahmetle kınıyorum.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 12 Eylül darbesi gibi her darbe de ülkemizi ‘memleket’ yapmak isteyenlerin kurgusudur. Hedefleri bağımsız ve özgür bir Türkiye’dir. Amaçları milletin birliğidir. Vesayetin araçları istikrarsızlıktır ve maskeli işbirlikçileriyle devleti işlevsiz kılar. Bir daha asla başaramayacaklar.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Milli irademizi ve demokrasimizi hedef alan karanlığı unutmayacağız. 12 Eylül darbesinin yıl dönümünde tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım: 12 Eylül darbesinin 41. yılında millet iradesine ket vuran darbeleri bir kez daha kınıyoruz. Demokrasi düşmanları, 15 Temmuz’da milletin karşısında aldıkları büyük yenilgiyle sonsuza dek tarihe gömüldü.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Son 15 Temmuz darbe girişimine karşı halkın direnişi ve Cumhurbaşkanımızın o geceki kararlı ve kararlı tutumu, ülkemizi ve demokrasiyi düşman işgaline karşı korumuştur. 27 Mayıs darbesinden bu yana devam eden bu düşmanlığa karşı mücadelemiz devam edecek, hukuksuz vatanseverlik olmayacaktır. Her darbe millete düşmanlıktır. Darbeler ve vatanseverlik bir arada olamaz.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Tarihin kara noktalarından biri olan 12 Eylül Darbesi’nin üzerinden 41 yıl geçti. Elbette acılar, zulümler ve kayıplar unutulmadı. Bugün unutulmayan bir şey daha var: Darbecilere/destekçilere yapılan lanetler. Hükümdarlıklarının uzun süreceğini düşündüler; Halk kazandı.

ZULÜMLERİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 12 Eylül darbesinin 41. yıl dönümünde müzeye dönüştürülen Ulucanlar Cezaevi’ni ziyaret etti. Gül, ziyareti sırasında tanıştığı, 1978’de 110 yıl hapis cezasına çarptırılan ve 14 yıl kaldığı Ulucanlar Cezaevi’nden 1991’de af çıkarılan Hakverdi Satılmış ile bir süre sohbet etti. Bakan Gül, “Zalimleri asla unutmayacağız, darbecileri asla unutmayacağız. Türkiye’yi sokakta bulmadık, darbecilere ve vesayetlere prim vermeyeceğiz, yaptırmayacağız.”

“>


;”>

  • Adalet Bakanı Abdülhamit Gül
  • 12 Eylül darbesi
  • askeri darbe
  • 1980 darbesi
  • Başkan Yardımcısı Fuat Oktay
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK