Turkuaz Kart’ın ilk sahibi ‘Young’ Türk

Turkuaz Kart’ın ilk sahibi ‘Young’ Türk

40
0
PAYLAŞ

Turkuaz Kart'ın ilk sahibi 'Genç' Türk

Yatırımcı için ilk Turkuaz Kart. Türkiye’ye katkı sağlayan ve küresel arenada rekabet avantajı sağlayan kişilere verilen Turkuaz Kart’ın ilk sahibi belli oldu. 1995 yılında Çalışma Bakanı Bilgin, kartını Mannesmann Türkiye Genel Müdürü olan DEİK üyesi Steven Young’a verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, nitelikli yatırımcı ve işgücünü Türkiye’ye çekmek için hazırladığı ‘Turkuaz Kartlar’ın ilkini işadamı Steven Young’a teslim etti. ‘Turkuaz Kart’, uluslararası düzeyde kültür, sanat ve spor faaliyetlerinde başarılı olan ve Türkiye’yi tercih edilir kılmak ve ülkeye rekabet avantajı sağlamak suretiyle Türkiye’ye katkı sağlayan yabancı bilim insanı veya araştırmacılar için hazırlanmıştır.

VATANDAŞLIK KAZANILABİLİR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Ülkemize katkı sağlayan veya kazandırması beklenen yüksek nitelikli işgücü için tasarlanan Turkuaz Kart, sahiplerine Türkiye’de süresiz çalışma ve ikamet hakkı veriyor. bağımsız veya bir işveren altında çalışmak, Giriş ve çıkış hakkı, uzun dönem ikamet izninin sağladığı tüm hakların yanı sıra, kişinin eşi ve çocuklarına ikamet hakkını sağlar.’Turkuaz Kart’ sahibi üç yıllık geçiş süresi kaydının kaldırılması kaydıyla Türk vatandaşlığı da kazanabilir.Meslek hayatına 1988 yılında Mannesmann’da başlayan Steven Young, 2001 yılında Bosch’ta göreve başlamıştır. Bosch Grubu Türkiye Temsilcisi ve Bosch Sanayi ve Ticaret Genel Müdürü Genç, 2015 yılında Bosch Grubu Türkiye ve Orta Doğu Başkanı olarak atandı.Genç, İcra Kurulu Başkanı olarak atandı. f Dalgakıran Grup geçen hafta. Genç aynı zamanda Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD/TCCI) Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Bakan Bilgin (sağda) Steven Young’a ilk ‘Turkuaz Kart’ı verdi.


  • çalışma ve sosyal güvenlik bakanı
  • vedat alimi
  • turkuaz kart
  • yatırımcı
  • ekonomi haberleri
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK