Rize-Artvin Havalimanı yükseliyor! ‘Çay bardağı’ göründü!

Rize-Artvin Havalimanı yükseliyor! ‘Çay bardağı’ göründü!

37
0
PAYLAŞ

Rize-Artvin Havalimanı yükseliyor!  'Çay bardağı' ortaya çıktı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından projelendirilen ve Türkiye’nin deniz dolgusu üzerine inşa edilen ikinci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı’nın terminal binaları ilk kez görüntülendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 1000 hektarlık alan üzerine projelendirilen ve tamamlandığında Türkiye’nin deniz dolgusu üzerine inşa edilen ikinci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı’nın bölgesel mimari terminal binaları ilk kez görüntülendi. .

SON AŞAMADA

10 katlı bir bina yüksekliğine eşdeğer deniz dolgusu ve üst yapısının yüzde 80’i tamamlanan projede çay bardağı figürlü hava kontrol kulesi ortaya çıktı. Rize Valisi Kemal Ceber, “Giriş süsü olarak çay yaprağı ve çay bardağı kulesi bulunan havalimanında Karadeniz mimarisi açıkça görülüyor” dedi. Rize-Artvin Havalimanı’nda son aşamaya gelindiğini belirten Çeber, “Altyapıda yüzde 99, üst yapıda yüzde 80 seviyesindeyiz. 3-5 ayda havalimanımızı açıyoruz. Toplamda 2,8 milyon metrekare alana 100 milyon ton dolum öngörüldü, bitirdik şimdi bu doluma entegre diğer çalışmalar da devam ediyor 1300 personel ve 300 araç çalışıyor.Yoğun hale getirmeye çalışıyoruz. Rize’nin mevsimi çabuk” dedi.


  • ulaştırma ve altyapı bakanlığı
  • rize artvin hava limanı
  • Çay bardağı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK