Fahiş fiyatlara denetleme

Fahiş fiyatlara denetleme

29
0
PAYLAŞ

Ticaret Bakanlığı, fahiş fiyat artışlarını kontrol altına almak için 9 ilde 10 sebze ve meyvede eş zamanlı inceleme yaptı.

Ankara’da Ticaret Bakanlığı müfettişleri, üreticiden tüketiciye tedarik kanallarını izlemek ve aşırı fiyat artışları iddialarını araştırmak için toptan denetim yaptı.

DHA’da yer alan habere göre; Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un talimatıyla Ankara’nın da aralarında bulunduğu 10 büyükşehirdeki toptancı hallerinde eş zamanlı denetimler yapıldı. Ticaret Bakanlığı müfettişleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Yenimahalle’deki toptancı pazarında bulunan zabıta şubesinde gıda fiyatlarına ilişkin belgeleri kontrol etti. Ekipler tüm belgeleri dikkatle inceleyerek fiyatlar hakkında bilgi aldı.

Türkiye Taşımacılar Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan, 10 büyükşehirde denetimlerin yapıldığını belirterek, “Müfettişler hem mevzuata bakacak hem de gerçekten yüksek bir fiyat varsa bu aralar çok popüler olduğu için, gerekeni yapmak için buradalar. Sadece sebze meyve değil, tüm gıda fiyatları da bu konuyla ilgilenecekler” dedi.

Başkan Tavşan, yüksek fiyat iddialarıyla ilgili olarak, “Bu yıl meyve fiyatları yükseldi. Bunun nedeni verimin düşük olması. Ayrıca üretimden başlayan maliyetlerin çok yüksek olduğunu da kabul etmek gerekir. Birileri burada haksız kazanç mı sağlıyor? ; asıl mesele bu.” Müfettişlerin cari fiyatlara ilişkin incelemeleri devam ediyor.


  • Ticaret Bakanlığı
  • fahiş fiyat kontrolü
  • ankara
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK