Ethereum ağına giden GPU gücü sadece bir ayda %19 düştü

Ethereum ağına giden GPU gücü sadece bir ayda %19 düştü

24
0
PAYLAŞ

Ethereum kripto para biriminin toplam ağ hash oranı sadece bir ayda %19 düştü. Bu, blok oluşturmaya giden toplam güçtür ve GPU merkezli algoritmaya yönlendirilen donanım miktarını temsil eder. Ağ hash oranındaki bu büyük düşüş, Çin’in son zamanlardaki kripto baskısının sektör üzerindeki büyük etkisini vurguluyor.

Aşağıdaki grafikte (Etherscan aracılığıyla) son, önemli düşüşlerden sonra hash oranının dengelenmeye başladığını görebilirsiniz. Bu, bunun tamamen Çin’deki grafik kartı madenlerinin sistemik olarak kapatılmasına dayandığını gösteriyor gibi görünüyor.

Çin hükümeti, enerji maliyetlerinin en düşük olduğu Sichuan, Yunnan ve İç Moğolistan gibi birçok bölgede, bu operasyonların tükettiği kaynakların çokluğu nedeniyle kripto para madenciliğini ortadan kaldırmaya çalıştı. Aynı zamanda, ülkedeki finansal kurumlar, kripto para birimi hizmetleri ve ticaretinde kendi, belki de hükümet tarafından yetkilendirilen tasfiyelerini yürütüyorlar.

(İmaj kredisi: Etherscan)

Tüm bunlar, dünyadaki grafik kartı madenlerinin büyük bölümünün bulunduğu Çin’deki GPU madenciliğinin çok daha az çekici bir girişim haline geldiği anlamına geliyor. Bu, bazen MSRP’ye yakın fiyatlar için görünmeye başlayan ikinci el grafik kartlarının artan bir gelgitinin raporlarına yol açtı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK