Dünya çapında web kaynak kodu bir NFT olarak açık artırmaya çıkarılıyor

Dünya çapında web kaynak kodu bir NFT olarak açık artırmaya çıkarılıyor

45
0
PAYLAŞ

NFT çılgınlığının bittiğini ve bittiğini düşünüyorsanız, tekrar düşünün. World Wide Web’in yaratıcısı Sir Tim Berners Lee, orijinal buluşunun kaynak kodunu, değiştirilemez bir belirteç olarak açık artırmaya çıkarıyor – evet, bildiğimiz şekliyle modern ağın temeli olarak işlev gören kodun kendisi artık bir NFT.

NFT’ler, dijital içerik hırsızlığı çağında sanatçılar ve benzerleri için kullanışlı bir araç gibi görünen dijital bir öğe için benzersiz sahiplik sağlamanın bir yoludur, ancak aynı zamanda kripto para birimlerini destekleyen temel blok zinciri teknolojisine dayanır, yani çoğu çevresel bir kabustur. . Ayrıca, çalıntı sanat için kurulan birçok NFT vakası oldu; bu, başlangıçta belirtecin amacını bir şekilde bozguna uğrattı.

Garip bir şekilde, Sir Tim Berners Lee, tek bir NFT altında dört öğeden oluşan bir koleksiyonu açık artırmaya çıkarıyor: 1990-91 kaynak kodu, kodun animasyonlu bir görselleştirmesi, Lee’den kodla ilgili bir mektup ve “dijital poster”. oluşturduğu kod, BBC raporlar.

Sayın.  Tim Berners-Lee, 25 Temmuz 2019'da İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen Campus Party Italia 2019'a Keynote Speaker olarak katıldı.

Sir Tim Berners Lee, 2019’da. (İmaj kredisi: Getty Images, Rosdiana Ciaravolo)
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK